Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Ranch "B" Blešno

Jezdecký klub

Jezdecké víkendy - jezdecký klub

Tímto si dovolujeme Vás pozvat na víkendové pobyty na ranči Blešno. Jedná se o víkend u koní zejména pro děti, ale i dospělé.

Jedná se o víkendové pobyty s agroturistikou na ranči Blešno pořádané každý měsíc a to zejména pro teenagery. Tyto akce jsou určeny pro všechny milovníky koní, ať už pro úplné začátečníky nebo zkušené jezdce. Děti se mohou zúčastnit již od šesti let. Účelem této akce je seznámit děti se vším spojeného s koňmi. Je to možnost jak příjemně strávit čas v kruhu svých vrstevníků a ještě k tomu si dobře zajezdit. Mohou se zúčastnit děti z měst i vesnic (celá ČR).

Průběh víkendu

Doprava - vlastní.

Většinou začínáme v pátek večer (pokud se nejedná o prodloužený klub). Po příjezdu následuje ubytování v chatičkách. Po zabydlení čeká na účastníky večeře a podle počasí a času je organizován další program. Následuje večerka.

Sobotu začínáme jak jinak než vydatnou snídaní. Po snídani se přivedou koníci a jde se jezdit. Podle jezdeckých zkušeností popřípadně přání dítěte jde na vyjížďku nebo na jízdárnu - vše pod odborným dohledem. Úplní začátečníci mají vodiče a instruktory a s jejich pomocí se naučí koně ovládat. Zkušenější jezdci mohou na vyjížďky do přírody. Každé z dětí může jet kolik hodin bude chtít, samozřejmě s ohledem na finance. Zkrátka kolik hodin jim budete ochotni zaplatit, tolik si projezdí, takže v podstatě záleží jen na Vás. Po ježdění mají děti oběd a odpolední klid. Po se podle zájmu odebíráme opět ke koním nebo je připraven náhradní program v podobě jak společenských (stolních) her tak i procházek do přírody apod. Je-li vyhovující počasí chodíme s koňmi plavit do řeky - Orlice, což je jednak nezapomenutelný zážitek pro děti, ale i příjemné osvěžení pro koně. Den uzavírá večeře popřípadně posezení u ohně.

Neděle se programově velmi podobá sobotě s tím rozdílem, že se zpravidla jezdí pouze dopoledne a po obědě (v odpoledních hodinch) následuje balení a odjezd domů.


Jízda na koni

Na ranči se nachází třicetičlené stádo, takže je z čeho vybírat. Navíc naše koně jsou klidní, vyrovnaní a zvyklí na práci s dětmi, na ošetřování jsou trpěliví a nemusejí se jich bát ani ti nejmladší. Ve stádě jsou i dva poníci, vhodné pro ty nejmenší.

Počet odjetých hodin záleží pouze na vás a na tom kolik jste ochotni do svého dítka investovat. Cena jedné hodiny v sedle činí 350 Kč. Pro členy jezdeckého oddílu je to jen za 200 Kč. Což znamená, že jedna hodina je o 150 Kč levnější. Děti, které najezdí nejvyšší počet hodin dostávají jako prémii další hodiny zdarma. Stejně tak i pravidělní/dlouhodobí účastníci.

 

Ubytování

Děti jsou ubytovány v chatičkách po čtyřech nebo po pěti. V chatičkách je zavedená elektřina a v jejich blízkosti se nachází i sociální zařízení. Každé z dětí bude mít čistě povlečenou postel a polštář, ale musí si vzít vlastní spacák. Cena ubytovaní v jarních a leních měsících činí 100Kč na noc. V zimě pak záleží na míře topení.

 

Strava

Do stravy se počítá snídaně, oběd, svačina, večeře a pitný režim. Máme vlastní kuchařku, a tak se jedná o domácí kuchyni nikoli o rychlovky z pytlíku. Cena stravy je 250 Kč na den. Počítaje od večeře v pátek po svačinu v neděli. Tudíž jednorázová částka 500,-/víkend.

 

S sebou

Jezdeckou či cyklistickou přilbu, spacák, holinky, pláštěnku (jezdíme i za deštivého počasí), nepromokavou bundu, dlouhé (neklouzavné) kalhoty, pevnou (sportovní nebo jezdeckou) obuv, teplé ponožky, spodní prádlo, trička, mikiny, kraťasy, plavky, pokrývku hlavy, hygienické potřeby, přezuvky, baterku.

Za cennosti jako jsou mobilní telefony, mp3 přehrávače, hodinky atd. NERUČÍME a vřele doporučujeme veškeré cennosti dětem s sebou nedávat a to ani těm větším. 

 

Prémie

Pravidelný účastník clubu získává prémie v podobě jízd navíc a to zdarma. Tuto výhodu může získat i účastník, který sice nejezdí pravidelně, ale má dostatek naježděných hodin.

Jako prémii můžete získat také celodenní výlet nebo Mikulášskou vyjížďku zdarma.

 

Co je důležité vědět

Pro přihlášení do klubu je potřeba vyplnit přihlášku a zaplatit členský poplatek 500,- na rok.

Dítě, které pojede na víkend, ale nebude přihlášeno v clubu platí normální taxu, to jest 350 kč/hodinu.

Klubová sleva ( 200,- za hodinu) platí pouze na víkendovém klubu! A při celodenní účasti!
 

Termíny 2019

PROSINEC 6.-8. (mikulášská - s sebou kostýmy čerta, anděla či mikuláše)

Termíny 2020

LEDEN 17.-19.

ÚNOR 7.-9.

BŘEZEN 20.-22.

 

!!Na klub se hlaste nejpozději do pondělního večera před daným víkendem!!

 

 

Pokud Vám nevyhovuje prodloužený víkend, může jet jen na víkend - vše záleží na Vás.-Pro více informací volejte na tel 605 231 716 či pište na mail Nikola.Belova@seznam.cz

TOPlist